Program Lojalnościowy - Sinsay Club - Blog - Silky Coders

Program Lojalnościowy – Sinsay Club

Program Lojalnościowy Sinsay Club to projekt omnichannelowy dedykowany klientom Sinsay we wszystkich kanałach sprzedażowych, dotykający wielu zespołów i systemów. W ramach tego projektu powołano dedykowany zespół backendowy SiStar, włączając w to zespoły Sinsay Mobile, CSI, Rmax, P, PP, EA, GPOS. Oczywiście nie zabrakło wsparcia DevOpsów, analityków biznesowych i systemowych, testerów oraz działów prawnych.

Aby zapewnić skalowalność rozwiązania, wykorzystaliśmy silnik Kubernetes. Dzięki tej technologii jesteśmy w stanie zapewnić obsługę zarówno w codziennych działaniach, jak i w pikach, które pojawiają się podczas dużych promocji. Kluczowym wymaganiem biznesowym było osiągnięcie krótkiego czasu wprowadzenia na rynek, co udało się zrealizować dzięki wykorzystaniu języka PHP i frameworka Symfony. Wydajność aplikacji osiągnięto dzięki wykorzystaniu najnowszych wersji języka PHP oraz takich technologii jak RabbitMQ, Kafka, Redis i MongoDB.

Proces tworzenia całego rozwiązania był dosyć skomplikowany, przede wszystkim z powodu omnichanelowości projektu i związanej z nią ilości osób, działów i procesów zaangażowanych w jego wytwarzanie. Program Lojalnościowy dotyka procesów sprzedażowych organizacji, dlatego szczególnie ważne było testowanie wytworzonych funkcjonalności. Kwestie związane z User Experience również nie ułatwiały procesu – poprawki po badaniach nanoszono zarówno na procesy biznesowe, jak i na kod aplikacji.

Forcom to dostawca oprogramowania, który zajmuje się logiką promocji związaną z programem lojalnościowym. Jest to ekosystem aplikacji, do których łączymy się za pomocą API poprzez protokół HTTP.

Największym wyzwaniem były obecne procesy biznesowe w LPP, które są mocno zindywidualizowane i podyktowane proklienckim podejściem. Wpięcie się w istniejące procesy i zapewnienie kompatybilności pomiędzy procesami zrealizowanymi przez dostawcę zewnętrznego stanowiło zdecydowanie największe wyzwanie.